2014-15 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Ξεκινά η Σχολή Γονέων στον Έβρο

2014-15 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Μουσική, χορός και κέφι στο αποκριάτικο πάρτι μας

Το Σάββατο 7 Φεβρουαρίου πραγματοποιήθηκε στον χώρο του σχολείου μας το αποκριάτικο πάρτι, που οργάνωσε το 15μελές Μαθητικό Συμβούλιο σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων & Κηδεμόνων. Ήταν μια βραδιά που είχε απ? όλα! Πρωτότυπες μεταμφιέσεις, μουσική, χορό, λαχειοφόρο αγορά, χυμούς, σουβλάκια, φώτα που αναβόσβηναν συνέχεια και προπαντός πολύ κέφι!
Τα παιδιά χόρεψαν, τραγούδησαν, έφαγαν και διασκέδασαν με τους φίλους τους. Στην είσοδο μας υποδεχόντουσαν δύο κύριοι με σμόκιν και παπιόν. Το εισιτήριο ήταν 3?. Στα παιδιά δινόταν ένα κουπόνι με το οποίο μπορούσαν να πάρουν ένα μπουκαλάκι νερό και ένα ποτό της επιλογής τους, όμως μπορούσαν να αγοράσουν επιπλέον απ? το κυλικείο σουβλάκια ή λουκάνικα που ψήνονταν εκείνη τη στιγμή. Επίσης δινόταν και ένας λαχνός, με τον οποίο μπορούσαν να πάρουν μέρος στη λαχειοφόρο.
Στην αίθουσα η μουσική ήταν πολύ δυνατή, με την ένταση να φτάνει περίπου μέχρι τα 100 ντεσιμπέλ, τα φώτα αναβόσβηναν ασταμάτητα και τα παιδιά χόρευαν και τραγουδούσαν στον ρυθμό της μουσικής.
Στις 10.15 έγινε η λαχειοφόρος αγορά με τα δώρα για τους νικητές να είναι δύο tablets. Όλοι ευχόντουσαν να τα κερδίσουν όμως μόνο δύο ήταν οι τυχεροί.
Ήταν για όλους μας μια ξεχωριστή βραδιά που θα τη θυμόμαστε!
ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΜΑΘΗΤΩΝ
Μαρία Χατζηκωνσταντίνου: Με μία λέξη ? ΥΠΕΡΟΧΑ!
Μαρία Ρέστα: Μία πολύ ωραία βραδιά με πολύ χορό, μουσική και κέφι. Σίγουρα θα μας μείνει αξέχαστη.
 Αναστασία Ρουμελιώτη: Πάρα πολύ ωραία! Ήταν μια καλή ευκαιρία να διασκεδάσουμε με τους φίλους μας.

Για τη δημοσιογραφική ομάδα: Μαρία Χατζηκωνσταντίνου