ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Για την εγγραφή στην Α΄ τάξη

Οι γονείς-κηδεμόνες των μαθητών που αποφοίτησαν από το Δημοτικό σχολείο, προκειμένου να ολοκληρώσουν την εγγραφή των παιδιών τους στο 3ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης “Δόμνα Βισβίζη” πρέπει να υποβάλουν απαραίτητα σχετική Υπεύθυνη Δήλωση νόμιμης άσκησης κηδεμονίας που περιλαμβάνει τα στοιχεία επικοινωνίας τους και το email όπου θα λαμβάνουν τις ενημερώσεις από το σχολείο, καθώς και Δελτίο Υγείας, το οποίο μπορούν να προσκομίσουν συμπληρωμένο τον Σεπτέμβριο.
Λαμβάνοντας υπόψη την εξαιρετικά επείγουσα ανάγκη να αντιμετωπιστούν οι άμεσοι κίνδυνοι από τη διάδοση του νέου κορωνοϊού COVID-19, η συγκεκριμένη Υπεύθυνη Δήλωση, αφού συμπληρωθεί και υπογραφεί, αποστέλλεται ηλεκτρονικά από το email επικοινωνίας του κηδεμόνα, στο 3ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης “Δόμνα Βισβίζη” στην ηλεκτρονική διεύθυνση
mail@3gym-alexandr.evr.sch.gr με θέμα: Α’ τάξη – Επίθετο και όνομα (μαθητή/τριας)
Για τους μαθητές μας με Μαθησιακές Δυσκολίες που επιθυμούν να φοιτήσουν σε Τμήμα Ένταξης, καλούνται οι γονείς να επικοινωνήσουν τηλεφωνικά με το σχολείο (Τρίτη23/6 και Πέμπτη25/6) στο τηλ. 25510.28063.
Ευχόμαστε σε όλους τους μελλοντικούς μαθητές μας και στις οικογένειές τους καλό καλοκαίρι!
Υπεύθυνη Δήλωση Κηδεμονίας
Δελτίο Υγείας (προσκομίζεται συμπληρωμένο μέχρι την έναρξη των μαθημάτων)