2014-15 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Η χρονιά τελειώνει, οι επιτυχίες συνεχίζονται…

ΕΠΑΙΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ «ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΩ»

Στον Α΄ Πανελλήνιο Διαγωνισμό Δημιουργικής Γραφής συμμετείχε η ομάδα του πολιτιστικού προγράμματος του σχολείου μας  «Συνεργάζομαι και Δημιουργώ» στην κατηγορία του τραγουδιού και κατάφερε να διακριθεί – ανάμεσα σε πολλές άλλες συμμετοχές από όλη την Ελλάδα- λαμβάνοντας έπαινο.

Τον Διαγωνισμό διοργάνωσε το Πανεπιστήμιο Μακεδονίας και η ομάδα συμμετείχε με το τραγούδι «Η μόνη λύση», το οποίο δημιούργησαν τα παιδιά της ομάδας σε συνεργασία με τους υπεύθυνους εκπαιδευτικούς.
http://dim-grafi.uowm.gr/archives/song_results.pdf  ( Δείτε τα αποτελέσματα τραγουδιού του διαγωνισμού)
ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ: ΚΙΤΣΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ , ΑΓΓΕΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ, ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΝΕΡΑΤΖΟΥΛΑ, ΠΕΤΡΟΥΔΑ ΓΑΡΥΦΑΛΙΑ, ΣΕΚΕΡΗ ΑΝΝΑ
ΜΑΘΗΤΕΣ: ΑΝΔΡΩΝΗ ΑΡΕΤΗ, ΑΝΔΡΩΝΗ ΕΛΕΝΗ, ΔΡΟΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ, ΚΟΚΚΙΝΗ ΔΑΝΑΗ, ΜΠΑΡΜΠΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ, ΓΡΥΠΑΙΟΣ ΑΝΤΡΕΑΣ , ΔΕΛΑΚΗ ΛΙΝΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΙΑΝΝΗΣ , ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΚΑΡΑΦΥΛΛΙΔΟΥ ΜΑΡΙΝΑ , ΚΩΣΤΟΥΔΗ ΜΕΛΙΝΑ, ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΗ ΔΗΜΗΤΡΑ, ΑΡΑΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ, ΣΑΡΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΡΑΤΟΣ , ΣΧΟΙΝΑ ΜΑΡΙΑ , ΠΑΡΑΣΧΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗ , ΤΣΙΝΤΑΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ, ΝΕΝΟΓΛΟΥ ΙΣΙΔΩΡΟΣ, ΧΑΝΤΕΡΙΔΗΣ ΧΑΡΗΣ, ΜΑΡΚΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ, ΤΖΩΪΔΟΥ ΕΛΙΝΑ, ΜΠΙΤΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΗΣ
Ευχαριστούμε θερμά για την πολύτιμη  βοήθειά του στη σύνθεση του τραγουδιού τον απόφοιτο του 3ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης «Δόμνα Βισβίζη»,  Γρυπαίο Αντρέα .