2015-16 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Αγώνες Καλαθοσφαίρισης – Οι Πρωταθλητές μας

Την Τετάρτη 6/4/16 πραγματοποιήθηκαν οι  σχολικοί αγώνες Καλαθοσφαίρισης αγοριών και την Πέμπτη 7/4/16 των κοριτσιών,  μεταξύ των Γυμνασίων του Δήμου Αλεξανδρούπολης.
Οι αθλητές και οι αθλήτριες των ομάδων του σχολείου αγωνίστηκαν με δυναμισμό και αθλητικό ήθος και  κατάφεραν να φτάσουν στην τελική φάση. Τα  αγόρια μας  κατέλαβαν τη 2η θέση στην κατάταξη. Τα κορίτσια μας ήταν οι πρωταθλήτριες της ημέρας και της χρονιάς για το άθλημα της καλαθοσφαίρισης και κατέλαβαν την 1η θέση.
Το «ευ αγωνίζεσθαι» ήταν το πνεύμα των αγώνων της διοργάνωσης.
Η ομάδα των αγοριών: Κούρτης Αθανάσιος,  Παπαγεωργίου Παναγιώτης, Κούγκουλος Δημήτριος, Θυμιανίδης Χρήστος, Κεσκινίδης Παναγιώτης, Τσαταλμπασίδης Ορέστης, Ποιμενίδης Χρήστος, Κούγκουλος Αναστάσιος, Κυριακού Στέφανος, Βαλάκας Ευθύμιος, Χαλκιάς Παναγιώτης, Πεταλωτής Σταμάτης.
Η ομάδα των πρωταθλητριών κοριτσιών: Βασιλειάδου Δόμνα, Βασιλειάδου Μαρία, Κυρτσίδου Σέβη, Κανελάκη Δήμητρα, Δημάδη Μαριάννα, Μουλούδη Βασιλική, Θεοδωρίδου Μαρία, Τσουλκανάκη Χριστίνα, Δαστερίδου Βαρβάρα,  Μπάκα Παναγιώτα, Ζυγερίδου Ηλιάνα, Ψαθά Άννα.
Υπεύθυνη καθηγήτρια: Χαβρουζά Ολυμπία