2015-16 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Σχολικοί αγώνες Ποδοσφαίρου

Την Τρίτη  10-5-2016 πραγματοποιήθηκαν οι σχολικοί αγώνες ποδοσφαίρου Γυμνασίων του Δήμου Αλεξανδρούπολης. Το σχολείο μας συμμετείχε με μία ομάδα αγοριών και μία ομάδα κοριτσιών. Τα αγόρια μας  αγωνίστηκαν  με δυναμισμό και θέληση και κατέλαβαν μια καλή σειρά στην κατάταξη. Για πρώτη φορά πραγματοποιήθηκαν αγώνες ποδοσφαίρου κοριτσιών, στους οποίους το σχολείο μας συμμετείχε με μια δυναμική ομάδα κοριτσιών, που κατάφερε να πάρει  τη δεύτερη θέση στη διοργάνωση. Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στις αθλήτριές μας και τους ευχόμαστε πάντα νίκες!
Η ομάδα των αγοριών:
Γεωργαντάς  Γεώργιος, Φωτιάδης Χρήστος, Χανάνογλου Μεμέτ, Παπαδάκης Μιχάλης, Δαλάτσης Χρήστος, Ζιούτης Κων/νος, Βαλάκας Ευθύμης, Δουβαράς Γεώργιος, Δαστερίδης Κυριάκος, Σταγγόπουλος Αχιλλέας, Μαυροκέφαλος Αθανάσιος, Μαυροκέφαλος Μαρίνος, Απότας Αθανάσιος, Χαρταμπάς Χρήστος.
Η ομάδα των κοριτσιών:
Βασιλειάδου  Δόμνα, Βασιλειάδου Μαρία, Κυρτσίδου Σεβαστή, Δαστερίδου Βαρβάρα, Κανελάκη  Δήμητρα, Θυμιανίδου Κωνσταντίνα, Θυμιανίδου Σοφία, Τσαντσουκάκη Δήμητρα, Μαλγαρινού Αλεξάνδρα, Βουλγαράκη Σεβαστιανή, Μητιλούδη Αναστασία, Μπάρλα Αφροδίτη, Τσολάκη Ευαγγελία, Ρούφου Αλεξία.