Καλωσόρισμα των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου

Τη Δευτέρα 3 Οκτωβρίου 2016, στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε το καλωσόρισμα των μαθητών της Α΄ τάξης.
Η διευθύντρια κ. Παταπάτη Ευφροσύνη καλωσόρισε τους καινούριους μαθητές και μαθήτριες, τους ενημέρωσε για τους κανόνες λειτουργίας του σχολείου και τους ευχήθηκε καλή σχολική χρονιά.
Μαθητές της Γ΄ τάξης μοιράστηκαν τις εμπειρίες τους, μίλησαν για τη σχολική ζωή και υποσχέθηκαν ότι θα τους βοηθήσουν να προσαρμοστούν στο νέο σχολικό περιβάλλον.
Οι μαθητές ενημερώθηκαν με βίντεο, που επιμελήθηκε η Υποδιευθύντρια του σχολείου μας κ. Κυριακοπούλου Φωτεινή, για τις δράσεις και τα προγράμματα που πραγματοποιήθηκαν  στο σχολείο μας κατά τη διάρκεια της προηγούμενης χρονιάς.
[Φωτορεπορτάζ: Βαϊράμης Κων/νος Γ1]