«Ζούμε Μαζί Παίζουμε Μαζί»

Τη Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου, Παγκόσμια  Ημέρα  Εθελοντισμού, σε συνδυασμό με την  3η Δεκεμβρίου, Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία, πραγματοποιήθηκε εκδήλωση  στο κλειστό γυμναστήριο «Μιχάλης Παρασκευόπουλος». Στην εκδήλωση  συμμετείχαν οι μαθητές των τμημάτων Α1 και Β4 του σχολείου μας, με συνοδούς τους καθηγητές Φυσικής Αγωγής, κ. Χαβρουζά Ολυμπία και κ. Δεσλή Δημήτριο.
Οι μαθητές παρακολούθησαν επίδειξη αθλημάτων Special Olympics, γνώρισαν τους αθλητές των Special Olympics Ελλάς και έπαιξαν μαζί τους.
Την εκδήλωση χαιρέτισε ο Πρόεδρος των Special Olympics Ελλάς, Πρέσβης επί τιμή, κ. Διονύσιος Κοδέλλας.
Το γήπεδο γέμισε χρώμα και παιδικές φωνές. Ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία για τους μαθητές και πέρασε το μήνυμα «Ζούμε Μαζί Παίζουμε Μαζί».