Οι Πρωταθλητές μας

Την Πέμπτη 16/2/17 πραγματοποιήθηκαν οι  σχολικοί αγώνες Καλαθοσφαίρισης αγοριών και την Παρασκευή 17/2/17 των κοριτσιών,  μεταξύ των Γυμνασίων του Δήμου Αλεξανδρούπολης.
Οι αθλητές του σχολείου μας κατάφεραν να φτάσουν στην τελική φάση και κατέλαβαν την πρώτη θέση. Τα κορίτσια  μας  κατέλαβαν την 3η θέση στην κατάταξη. Όλοι οι μαθητές αγωνίστηκαν  με το σύνθημα  «ευ αγωνίζεσθαι».
Η ομάδα των πρωταθλητών αγοριών: Καρανικόλας Χρήστος,  Παπανδρούδης Μιλτιάδης, Μιχαηλίδης Αναστάσης, Λεπτοκαρόπουλος Αναστάσης, Κεσεσίδης Γιάννης, Χαλκιάς Παναγιώτης, Πεταλωτής Σταμάτης, Μπάρλας Αναστάσης, Μπάντας Αθανάσιος, Παπαδόπουλος Δημοσθένης, Ζιούτης Κωνσταντίνος, Ρέγας Ιωάννης.
Η ομάδα των  κοριτσιών: Μαμουγιώργη Κυριακή, Σιβούδη Σοφία, Τσαντσουκάκη Δήμητρα, Κοσμίδου Χριστίνα, Γιοβανοπούλου Σταυρούλα, Καραμολέγκου Δήμητρα, Φουρνουτζή Κατερίνα, Μπαζίδου Μικαέλα, Τσολάκη Ευαγγελία, Μπάκα Παναγιώτα, Ψαθά Άννα.
Υπεύθυνοι καθηγητές: Χαβρουζά Ολυμπία, Δεσλής Δημήτριος