2014-15 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Συνάντηση με τους γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης

Τη Δευτέρα 29/9/2014 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη συνάντηση με τους γονείς των μαθητών της Α΄ Γυμνασίου.

Μετά τον χαιρετισμό της εκπροσώπου κας Γραμματοπούλου Ειρήνης του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, η Διευθύντρια του σχολείου κ. Παταπάτη Ευφροσύνη μίλησε στους γονείς για το όραμα και τους στόχους του σχολείου, τους ενημέρωσε για τους κανόνες λειτουργίας του και τόνισε τον υποστηρικτικό ρόλο της διεύθυνσης και του διδακτικού προσωπικού για την ομαλή μετάβαση των μαθητών από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο και την προσαρμογή τους στο νέο τους σχολικό περιβάλλον. Στη συνέχεια, εκπαιδευτικοί όλων των ειδικοτήτων ενημέρωσαν τους γονείς για το διδακτικό τους αντικείμενο και ευχήθηκαν καλή χρονιά σε όλους.

Η συνάντηση τελείωσε ευχάριστα με την προβολή βίντεο με τις δραστηριότητες του σχολείου κατά τη διάρκεια της προηγούμενης σχολικής χρονιάς, έτσι ώστε και οι γονείς των μαθητών μας να πάρουν μια γεύση από τη σχολική ζωή.