2014-15 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

Οι ομάδες μπάσκετ του 3ου στους σχολικούς αγώνες

Οι αθλητικές δραστηριότητες έχουν στόχο τη συμμετοχή, τον συναγωνισμό και το ?ευ αγωνίζεσθαι?.
Την Τρίτη 25/11/14 πραγματοποιήθηκαν οι αγώνες  Καλαθοσφαίρισης των αγοριών και την Τετάρτη 26/11/14 των κοριτσιών.
Οι ομάδες του σχολείου αγωνίστηκαν με πάθος και  δυναμισμό και κατάφεραν να φτάσουν στην τελική φάση. Τα  αγόρια μας  κατέλαβαν την 3η θέση στην κατάταξη  και τα κορίτσια μας τη 2η θέση. Όλοι οι αθλητές και οι αθλήτριες  αγωνίστηκαν με αθλητικό  πνεύμα.
Η ομάδα των αγοριών: Θεοδώρου Ιωάννης, Σαϊνίδης Αθανάσιος, Ζούρος Νικόλαος, Παπαδάκης Θεόδωρος, Μαντζάκης Δημήτριος, Σταυρόπουλος Ορέστης, Νένογλου Ισίδωρος, Κυρτσίδης Κυριάκος, Μαρκίδης Αθανάσιος, Κούγκουλος Δημήτριος, Θυμιανίδης Χρήστος, Κούρτης Αθανάσιος.
Η ομάδα των κοριτσιών: Γεμουσακάκη Κατερίνα, Γιαννακοπούλου Μαριλένα, Αραπίδου Δέσποινα, Βολτέζου Θάλεια, Ανδρώνη Αρετή, Μπαρμπαγιάννη Ελένη, Δροσάκη Μαρία, Κυρτσίδου Σέβη, Κανελάκη Δήμητρα, Βασιλειάδου Δόμνα, Βασιλειάδου Μαρία, Δημάδη Μαριάννα.