2015-16 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

?Αβάντι, μαέστρο!?

Τη μουσική παράσταση ?Αβάντι, μαέστρο!? από την BeAR Tive, νεοσύστατη εταιρεία πολιτιστικών δράσεων, παρακολούθησαν οι μαθητές και μαθήτριες της Α΄ τάξης, καθώς και η Θεατρική Ομάδα του Σχολείου την Τετάρτη 9 Μαρτίου, στο Δημοτικό Θέατρο της πόλης μας.
Σαξοφωνίστες, ντράμερ και μια απίθανη δημοσιογράφος μπλέκουν σε μια ιστορία που έφερε πολύ γέλιο, υπέροχη μουσική και απρόβλεπτο τέλος. Ήταν μια καινοτόμος παράσταση, που συνδύαζε τη θεατρική πράξη, τη ζωντανή μουσική και τη βιωματική μάθηση και ενθουσίασε τα παιδιά.
Ευχαριστούμε το ΑΣΤΙΚΟ ΚΤΕΛ της πόλης μας, για την άμεση ανταπόκρισή τους και τη συνδρομή τους στη μεταφορά των παιδιών στο Δημοτικό Θέατρο λόγω των δυσμενών καιρικών συνθηκών.
Συνοδοί καθηγητές:
Αδαμίδου Σοφία, Κιτσάτη Μαρία, Κοκκίνη Ελένη, Κωστάκη Σμαρώ, Λαζάκη Παναγιώτα, Τουλουμτζή Φιλιώ, Φωτάκης Χαράλαμπος.