Αγιασμός για το νέο ξεκίνημα της σχολικής μας χρονιάς

Τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου 2016 ξεκίνησε επίσημα η νέα σχολική χρονιά με τον καθιερωμένο αγιασμό και η αυλή του σχολείου μας γέμισε χαμόγελα! Ο αγιασμός τελέστηκε από τον Μητροπολίτη Αλεξανδρουπόλεως κ. Άνθιμο με την παρουσία μαθητών και καθηγητών του 3ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης του 1ου, του 4ου Γυμνασίου και του 1ου ΓΕΛ.
Μετά την τέλεση του Αγιασμού ακολούθησε το καλωσόρισμα των μαθητών και οι ευχές από τον Σεβασμιότατο κ. Άνθιμο, τον Βουλευτή Έβρου κ. Καΐσα Γ., τον Αντιπεριφερειάρχη Έβρου κ. Πέτροβιτς Δ., τον Δήμαρχο της πόλης μας κ. Λαμπάκη Ευ. και τον Διευθυντή Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Έβρου κ. Αποστολακούδη Σ., οι οποίοι ευχήθηκαν στους μαθητές και στους εκπαιδευτικούς καλή σχολική χρονιά με υγεία, πρόοδο και δημιουργικότητα.
Την ίδια μέρα έγινε η διανομή των σχολικών βιβλίων στους μαθητές.
Η Διευθύντρια του 3ου Γυμνασίου Αλεξανδρούπολης «Δόμνα Βισβίζη» κ. Παταπάτη Ευφροσύνη, ο Σύλλογος Καθηγητών και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων με πρόεδρο την κ. Αλογάρη Αλεξάνδρα ευχόμαστε στους μαθητές του σχολείου μας στο ξεκίνημα της νέας διαδρομής που αρχίζει για σας  να είστε εφοδιασμένοι με διάθεση για δημιουργία, υπομονή και πίστη για την πραγμάτωση των στόχων σας. Κι  όλοι εμείς θα στηρίζουμε τις προσπάθειές σας! Καλή σχολική χρονιά!