Συνάντηση με τους γονείς των μαθητών της Α΄ τάξης

Την Τετάρτη  5 Οκτωβρίου 2016, στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, πραγματοποιήθηκε ενημερωτική συνάντηση Γονέων και Κηδεμόνων των μαθητών της Α΄ τάξης με τη Διευθύντρια και τον Σύλλογο των Διδασκόντων.
Η εκδήλωση ξεκίνησε με τον χαιρετισμό της Διευθύντριας κ. Παταπάτη Ευφροσύνης και της Προέδρου του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κ. Αλογάρη Αλεξάνδρας, η οποία τόνισε την αναγκαιότητα της μεταξύ τους συνεργασίας.
Στη συνέχεια η Διευθύντρια η κ. Παταπάτη Ευφροσύνη μίλησε στους γονείς για το όραμα και τους στόχους του σχολείου, τους ενημέρωσε για τις αλλαγές που προωθούνται στο Γυμνάσιο, για θέματα που αφορούν την ομαλή λειτουργία του σχολείου, τη συμπεριφορά και τη φοίτηση των μαθητών/τριών και τόνισε τον υποστηρικτικό ρόλο όλων για την ομαλή μετάβαση των μαθητών από το Δημοτικό στο Γυμνάσιο και την προσαρμογή τους στο νέο τους σχολικό περιβάλλον.
Ακολούθησε η προβολή βίντεο με  τις δραστηριότητες του σχολείου την προηγούμενη χρονιά, ενώ η συνάντηση τελείωσε με την ενημέρωση από τους  εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων για το διδακτικό τους αντικείμενο και  τις ευχές τους για μια καλή σχολική χρονιά.