Εκλογές για την ανάδειξη μαθητικών συμβουλίων

Την Τρίτη 4 Οκτωβρίου 2016, κατά τη διάρκεια της τελευταίας διδακτικής ώρας, πραγματοποιήθηκαν οι εκλογές για την ανάδειξη των  5μελών μαθητικών συμβουλίων των τμημάτων  του σχολείου μας.
Την   Παρασκευή 7 Οκτωβρίου, τις τρεις τελευταίες ώρες, διεξήχθησαν οι εκλογές για την ανάδειξη του 15μελούς μαθητικού συμβουλίου για το σχολικό έτος 2016-17, αφού πρώτα οι μαθητές παρακολούθησαν  τις τοποθετήσεις και τους προβληματισμούς των υποψηφίων για θέματα που αφορούν τη σχολική ζωή.

[maxbutton id=”5″]

[box type=”shadow” ]Oι μαθητικές κοινότητες αποτελούν τον χώρο για την ανάπτυξη της μαθητικής πρωτοβουλίας μέσα στο σχολείο, όπου οι μαθητές, σε συνεργασία με τον Σύλλογο των Διδασκόντων και τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, συζητούν και προτείνουν λύσεις για τα θέματα που τους αφορούν. Ας αξιοποιήσουν οι  μαθητές αυτήν τη δυνατότητα, με τη συμμετοχή όλων στη λήψη αποφάσεων, στο πλαίσιο των μαθητικών κοινοτήτων.[/box]
Φωτορεπορτάζ: Βαϊράμης Κων/νος Γ1