2017-18 ΤΑ ΝΕΑ ΜΑΣ

4η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού, η οποία πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 2 Οκτωβρίου, έγινε πλέον  θεσμός.
Το   κεντρικό   σύνθημα   της   φετινής   ημέρας  ήταν «Αθλούμαι-ΧαράΖω   το Μέλλον».   Στο σχολείο μας ενεργοποιήθηκε  όλη η εκπαιδευτική   κοινότητα και οι δραστηριότητες στις οποίες συμμετείχαν οι μαθητές και οι μαθήτριες ήταν όχι μόνο μια  ευχάριστη εμπειρία, αλλά   και ένα ερέθισμα   για   να   αντιληφθούν   τη   σημασία   της   άσκησης   και   του αθλητισμού  στη ζωή τους. Οι αθλητικές δραστηριότητες που επιλέχθηκαν είχαν ενδιαφέρον για τους μαθητές και τις μαθήτριες που γέμισαν  το προαύλιο του σχολείου. Έκπληξη  επίσης ήταν για όλους μας η κατασκευή μιας τεράστιας αφίσας με το σύνθημα της ημέρας, η οποία  τελείωσε ευχάριστα με χορό και τραγούδι.
Υπεύθυνοι καθηγητές των δραστηριοτήτων:
Χαβρουζά Ολυμπία, Μαρίνος Κυριάκος, Χρηστουηλίας Γιάννης, Χαψιάδου Αναστασία, Φωτάκης Χαράλαμπος, Κυριακοπούλου Φωτεινή, με τη στήριξη της Διευθύντριας και όλων των εκπαιδευτικών του σχολείου.